ŽILINSKÝ KRAJ: Žilinský samosprávny kraj tvrdí, že aktuálne protiepidemiologické opatrenia sú nedostatočné

0
212
Žilinský samosprávny kraj tvrdí, že aktuálne protiepidemiologické opatrenia sú nedostatočné.

Aktuálne protiepidemiologické opatrenia považujú Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) a nemocnice pôsobiace na jeho území za nedostatočné a oneskorené. Žiadajú regionálne úrady verejného zdravotníctva v kraji, aby spolu s Policajným zborom zvýšili kontroly. Uviedli to v spoločnom vyhlásení, ktoré poskytla hovorkyňa ŽSK Martina Remencová.

„Vnímame vysoké riziko následkov plynúcich z už dnes kritickej situácie vo vývoji pandémie ochorenia COVID-19 v niektorých regiónoch. Aktuálny vývoj epidemiologickej situácie v Žilinskom kraji je priaznivejší, preto vyjadrujeme obavu z možného zhoršenia situácie z dôvodu zvýšenej migrácie obyvateľstva z viac zasiahnutých regiónov Slovenska za rodinami, turizmom, lyžovačkou alebo iným športovým vyžitím počas sviatkov,“ píšu nemocnice a ŽSK v stanovisku. Podľa nich ide o zvýšené ohrozenie pre obyvateľov kraja, najmä zdravotníckych pracovníkov. Upozornili tiež na riziko preťaženia zdravotníckych zariadení.

V tejto súvislosti všetky nemocnice v Žilinskom kraji v pôsobnosti kraja, ministerstiev zdravotníctva i obrany upozorňujú verejnosť, že pre veľké fyzické a psychické vyťaženie zdravotníckeho personálu počas nadchádzajúcich sviatkov nebudú v prevádzke mobilné odberové miesta na PCR alebo antigénové testovanie na nový koronavírus. Odberové miesta budú slúžiť len na testovanie pacientov a zdravotníckych pracovníkov.

-BA- zdroj: TASR, foto: www.dennikslovensko.sk

ZANECHAŤ ODPOVEĎ