LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ: Mesto dostalo peknú vianočnú myšlienku. Ozdobte si stromček vo svojej časti mesta!

0
381
Mesto dostalo peknú vianočnú myšlienku. Každá mestská časť si vyzdobí svoj vlastný vianočný stromček.
Tento rok vám prináša mesto vianočnú novinku. V každej mestskej časti je vytypovaný jeden ihličnatý stromček, ktorý bude určený na ozdobenie obyvateľmi tejto časti. Po meste tak pribudnú komunitné vianočné stromčeky, na ktorých sa usídli spoločný duch Vianoc zo všetkých domácností.

„Hlavnou myšlienkou je spojiť ľudí a rodiny, ktorí nemôžu byť v čase obmedzení spolu. Na stromčeku sa však prostredníctvom vianočných ozdôb z jednotlivých domácností stretne jedinečná výzdoba, ktorá bude kolážou ľudí z celého sídliska, alebo z mestskej časti,“ predstavil projekt viceprimátor Ľuboš Trizna. V mestských častiach, v ktorých vhodný stromček mesto nemá, alebo sú tam len dreviny nevhodné na zdobenie, takýto strom bude dosadený, informuje mesto na svojej sociálnej sieti.
Pre Andice a Benice bude spoločný vianočný strom vysadený pri kultúrnom dome, pre mestské časti Bodice a Demänová bude stromček vyčlenený v parku pri demänovskom kultúrnom dome. Ploštínčania si budú môcť vyzdobiť stromček pri Urbárskom dome, v Iľanove pribudne ihličnan na komunitné zdobenie vedľa kulturáku. Stromček vysadí mesto aj v blízkosti nového detského ihriska v Stošiciach, pre Podbrezinčanov a Vitálišovčanov rastie na hornej časti pešej zóny na Hruškovej ulici. V Okoličnom je vytypovaný pri Váhu na ulici Pobrežná. V Liptovskej Ondrašovej bude pri kultúrnom dome, v Palúdzke pri detskom ihrisku na ulici J. Lenka.
Stromčeky na spoločné zdobenie sú označené hviezdou na vrcholci a tabuľkou. Pekná vianočná myšlienka, čo poviete?
-BA- zdroj a foto: FB Mesto Liptovský Mikuláš

ZANECHAŤ ODPOVEĎ