KUNERAD: Obyvatelia obce odvolávali starostku Kaveckú

0
108
Obyvatelia obce Kunerad sa snažili odvolať starostku.

Starostka obce Kunerad v okrese Žilina Monika Kavecká zostane na čele samosprávy aj po sobotňajšom miestnom referende. Na hlasovanie, ktoré žiadalo jej odvolanie z funkcie, neprišla potrebná nadpolovičná väčšina voličov.

Účasť na referende dosiahla podľa neoficiálnych informácií 38,84 %. Do volebnej miestnosti prišlo 315 hlasujúcich z celkového počtu 811 oprávnených voličov. Za odvolanie starostky hlasovalo 296 obyvateľov, proti boli dvanásti a sedem hlasovacích lístkov bolo neplatných.

Miestnemu referendu v Kunerade predchádzala petícia. Jej signatári doručili na obecný úrad hárky s 283 podpismi, pričom sedem vyradila komisia pre nečitateľnosť.

Konflikt v obci s vyše tisíckou obyvateľov vystupňovali problémy okolo odvolania riaditeľky tamojšej Základnej školy. Organizátori petície tvrdia, že v minulých mesiacoch dala väčšina pedagógov školy výpoveď po konflikte so starostkou. 

Starostke Monike Kaveckej tiež vyčítajú arogantné a direktívne riadenie. Nepáči sa im, že na obecný úrad prijala namiesto skúsených pracovníčok jej blízke osoby bez praxe a skúsenosti. V letáku dokazujú, že obecná samospráva nehospodárne nakladá s verejnými financiami a náklady na administratívu medzi rokmi 2017 a 2020 sa zdvojnásobili.

Ako ďalšie dôvody na odvolanie uvádzajú iniciátori referenda zlú komunikácia starostky s občanmi, poslancami i zamestnancami úradu a veľké množstvo súdnych sporov.

„Starostka si vytvára len svoj okruh sympatizantov a neakceptuje názory a potreby ostatných občanov, ničí pracovnoprávne vzťahy, už zničila kolektív obecného úradu a základnej školy,“ píše sa v letáku.

-BA- zdroj: MY Žilina, foto: obeckunerad.sk

ZANECHAŤ ODPOVEĎ