ŽILINA: Mesto bude mať tento rok 20 vianočných stromčekov

0
119
Na Mariánske námestie priviezli hlavný vianočný stromček.
Na Mariánske námestie priviezli hlavný vianočný stromček, a to 15 metrovú jedličku, ktorú bude zdobiť 10 000 LED žiaroviek a 240 červených dekoratívnych gulí. Strom pred 25 rokmi vo svojej záhrade zasadil Jozef Honko zo Strečna.
Vianočné stromčeky sa postupne rozožiaria aj na ďalších 19-tich miestach v meste. Najkrajší symbol Vianoc bude na Hlinkovom námestí zdobený LED svetelnou reťazou a veľkými LED snehovými vločkami.
Farebnými bajonetovými žiarovkami budú osvetlené vianočné stromy v meste a mestských častiach Bánová, Závodie, Bytčica, Hájik, Považský Chlmec, Strážov, Žilinská Lehota, na ulici A. Bernoláka a Františkánske námestie. LED osvetlením budú zdobené stromy v mestských častiach Budatín, Brodno, Mojšová Lúčka, Zástranie, Hájik, Trnové, Vlčince a Vranie. Na vrchu každého bude osadená 3D vločka.

Novinkou tohto roka je vianočný stromček v Parku Ľ. Štúra.
Jeden stromček je privezený zo Strečna – zo súkromnej záhrady, kde pre svoje okolie predstavoval nebezpečie. Ostatných 19 stromov je živých, ktoré prirodzene rastú v danej lokalite. Tieto budú len ozdobené, informuje mesto na svojej sociálnej sieti.
-BA- zdroj a foto: FB Mesto Žilina

ZANECHAŤ ODPOVEĎ