ŽILINSKÝ KRAJ: Už dnes jazdí prímestská doprava v obmedzenom režime!

0
104
Už dnes jazdí prímestská doprava v obmedzenom režime.

Prímestské autobusy v Žilinskom samosprávnom kraji (ŽSK) budú od dnešného dňa 30. októbra jazdiť v obmedzenom režime. Dôvodom sú mimoriadne prázdniny i platný zákaz vychádzania v súvislosti s ochorením COVID-19, informovalao tom hovorkyňa ŽSK Martina Remencová.

Vo veľmi podobnom režime sme išli už počas prvej vlny pandémie. Prázdninový režim bude doplnený o autobusové spoje tak, aby bolo zabezpečené dochádzanie zamestnancov do práce a žiakov aj zamestnancov do materských a základných škôl,“ uviedla predsedníčka ŽSK Erika Jurinová.

Doplnila, že zmena bude platná do generálnej zmeny cestovných poriadkov 12. decembra 2020. „V prípade, že by do tohto dátumu došlo k uvoľňovaniu opatrení, samozrejme, režim prevádzkovania prímestskej autobusovej dopravy prehodnotíme a prispôsobíme sa situácii. Zároveň platí, že počas obmedzeného režimu budeme situáciu sledovať, prehodnocovať a budeme brať do úvahy aj aktuálne požiadavky cestujúcej verejnosti,“ dodala Jurinová.

ŽSK zároveň ubezpečuje cestujúcich, aby sa nebáli využívať prímestskú autobusovú dopravu. Autobusy sú pravidelne dezinfikované a doteraz v nich nebol zaznamenaný ani jeden prípad nákazy ochorením COVID-19. Vodiči v autobusoch sú chránení dezinfekciou a ochranným rúškom. ŽSK daroval zmluvným dopravcom ochranné rúška v celkovom počte 8000 kusov, ktoré získal ako dar,“ uzavrela Remencová.

-BA- zdroj: TASR, foto: FB Žilinský samosprávny kraj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ