ĎANOVÁ: Jeleň spôsobil vážnu autonehodu, 24-ročný vodič utrpel ťažké zranenia

0
266
Pri dopravnej nehode utrpel 24-ročný vodič ťažké zranenia.

V sobotu 10. 10. 2020 vo večerných hodinách došlo na ceste prvej triedy pri obci Ďanová (okres Martin) k vážnej dopravnej nehode.

Na základe políciou vykonaného objasňovania bolo zistené, že 24-ročný vodič viedol motorové vozidlo v smere od Turčianskych Teplíc na Martin. Následne došlo k stretu vozidla s jeleňom. Pri dopravnej nehode utrpel vodič ťažké zranenia a bol u neho nariadený odber krvi za účelom zistenia, či nebol ovplyvnený návykovou látkou. Ďalšie okolnosti dopravnej nehody sú predmetom prebiehajúceho objasňovania.

V tomto období sa v blízkosti cestných komunikácií, najmä medzi obcami, vyskytuje množstvo potulujúcej sa zveri. Zvýšené riziko stretu so zverou je najmä v noci a ráno, kedy môže byť viditeľnosť a aj pozornosť vodičov znížená. Vzniká tak zvýšené riziko kolízie, ktorá môže okrem usmrtenia zveri spôsobiť najmä škody na majetku a v niektorých prípadoch aj ujmu na zdraví posádky.

Prevenciou pred takýmito nehodami je zvýšiť pozornosť a znížiť rýchlosť jazdy na miestach, kde dopravné značenie upozorňuje na zvýšený výskyt zveri, a to najmä počas ranných a večerných hodín, kedy je zvýšený predpoklad pohybu zveri cez cestu.

Pri dopravnej nehode utrpel 24-ročný vodič ťažké zranenia.

Peter Mikloš, zdroj a foto: KR PZ Žilina

ZANECHAŤ ODPOVEĎ