TRSTENÁ: Utečenec zo Sudánu na Orave

0
840
Utečenec zo Sudánu na Orave.

Osobu bez dokladov totožnosti našli pri hraničnom priechode na Orave príslušníci finančnej správy zo stanice colného úradu (CÚ) Trstená. Má ísť o 29-ročného muža zo severnej časti Sudánu, v stredu 30. septembra o tom informovala hovorkyňa CÚ Žilina Božena Chríbiková.

„V čase, keď na hraničnom priechode Trstená – Chyžné vykonávali colníci kontroly vozidiel, pristavila sa pri nich osoba, ktorá im oznámila, že v blízkom okolí sa bezcieľne pohybuje muž. Hliadka sa presunula k neďalekej čerpacej stanici, aby preverila túto informáciu. Práve tam sa mal dotyčný muž nachádzať,“ priblížila hovorkyňa.

Príslušníci finančnej správy muža našli a vyzvali, aby preukázal svoju totožnosť. „Povedal, že žiadne doklady nemá, pochádza zo Sudánu a má 29 rokov, pričom s nimi komunikoval po anglicky. Bol vyčerpaný, triasol sa od zimy, a navyše ho bolela ruka,“ dodala Chríbiková.

Príslušníci udalosť nahlásili operačnému stredisku Policajného zboru (PZ) v Žiline. Kým sa hliadka dostavila na miesto, poskytli mužovi oblečenie a občerstvenie.

-BA- zdroj: TASR, foto: walmart.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ