MARTIN: Výzva pre výstavné projekty

0
68
Turčianska galéria vyhlásila výzvu pre projekty.

Turčianska galéria (TG) v Martine vyhlásila otvorenú výzvu pre výstavné projekty profesionálnych slovenských i zahraničných autorov a kurátorov všetkých vekových kategórií. Jej cieľom je podporiť súčasné vizuálne umenie a poskytnúť priestor galérie na prezentáciu originálnych tém v najrôznejších formách a médiách výtvarného umenia.

Do výzvy sa podľa informácií Turčianskej galérie môžu zapojiť samostatné aj kolektívne výstavné projekty. „Hlavnou podmienkou je, aby mal každý projekt kurátorku alebo kurátora. Prihlasovací formulár s podmienkami výzvy nájdu záujemcovia na stránke galérie. Vyplnený formulár s prílohami môžu zaslať elektronicky na adresu: turcianskagaleria@vuczilina.sk. Uzávierka prihlášok je 30. septembra 2020,“ informovala TG.

Výstavné projekty posúdi galerijná rada TG a o ich schválení bude uchádzačov informovať do konca októbra 2020. „Vybrané projekty sa stanú predmetom žiadostí na Fond na podporu umenia. V závislosti od výšky dotácie poskytne TG potrebné materiálne a finančné zabezpečenie na organizáciu výstavy, tlačových materiálov či organizáciu sprievodných podujatí,“ uviedla TG.

-BA- zdroj: TASR, foto: Turčianska galéria

ZANECHAŤ ODPOVEĎ