DOLNÝ KUBÍN: Radnica prosí obyvateľov o ústretovosť pri stavebných prácach

0
236
Mesto začalo stavebné práce na ulici Milana Rastislava Štefánika.

Mesto Dolný Kubín spustilo opravu ľavostranného chodníka na Ulici Milana Rastislava Štefánika. Nový povrch bude v dĺžke približne 500 metrov. Ide o úsek od križovatky pri cestnom moste po autobusovú stanicu v smere na mestskú časť Mokraď. Obnovu budú realizovať po etapách.

„Stavebné práce pozostávajú z vybúrania živičného povrchu chodníka vrátane obrubníkov a osadenia nových. Doplníme podkladové konštrukčné vrstvy na vjazdoch k rodinným domom a položíme nový živičný povrch,“ povedal vedúci odboru dopravy na Mestskom úrade v Dolnom Kubíne Miroslav Kosmeľ.

Žilinský samosprávny kraj vlani na ulici realizoval rekonštrukciu cesty. „Po ukončení opravy chodníka nás bude ešte čakať kompletná revitalizácia zeleného pásu deliaceho automobily od chodcov. V pláne je výsadba zhruba 20 starších stromov,“ doplnil primátor mesta Ján Prílepok.

Radnica prosí obyvateľov o ústretovosť pri stavebných prácach. V rozpočte mesta je na práce vyčlenených 110 000 eur. Termín ukončenia prác je do konca septembra, závisí aj od vývoja počasia.

-BA- zdroj: TASR, foto: Mesto Dolný Kubín

ZANECHAŤ ODPOVEĎ