LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ: Pribudli nové kontajnerové státia

0
318
Pribudli nové kontajnerové státia.

Estetické aj praktické kritériá majú spĺňať nové kontajnerové státia, ktoré v tomto roku pribudli na viacerých miestach Liptovského Mikuláša. Radnica ich dala vybudovať šesť, informovala o tom hovorkyňa mesta Viktória Čapčíková.

„Tri státia sú v Liptovskej Ondrašovej, a to pri obchode, pri križovatke do Bobrovca a na Mincovej ulici. V Starom meste pribudlo státie na Tranosciho ulici, kde mali ľudia sťažený prístup ku kontajnerom. Na najľudnatejšom sídlisku Podbreziny sú kontajnerové státia novinkou na Priebežnej a na Dubovej ulici,“ priblížila hovorkyňa mesta.

Nové státia mesto buduje najmä z dôvodu znižovania bezpečnostných rizík, keďže smetné nádoby sú v blízkosti ciest. Kontajnery tiež zaberajú parkovacie miesta a často sú poškodené. „Nespevnené miesta sa nachádzajú nad obrubníkmi ciest, a tie sú prekážkou pri ich vysýpaní. Trpia najmä kolieska, ktoré sa rýchlo poškodia. Kontajnery na chodníkoch zase obmedzujú chodcov. Všetky tieto problémy novými státiami odstránime. V neposlednom rade sú aj estetické a je príjemnejší pohľad na kontajnery na spevnenej ploche ako na tráve,“ skonštatovala Mária Lošonská z liptovskomikulášskej radnice.

-BA- zdroj: TASR, foto: Mesto Liptovský Mikuláš

ZANECHAŤ ODPOVEĎ