Ružomberčanka prerazila v Hollywoode: Katarína začínala od nuly, dnes žije svoj sen

0
1635
Katarina Van Derham

Škola ma vždy bavila, chodila som na textilnú priemyslovku v Ružomberku a neskôr som 4 roky robila pre jednu firmu pri Žiline. Keď som mala 22 rokov, rozhodla som sa odísť do USA, kde som sa popri práci neprestala vzdelávať. V Kalifornii som musela začať od nuly, ale nevadilo mi to, lebo do prostredia som zapadla. Aj keď som to mala dlhé roky ťažké, moc ma to tam vždy bavilo.

Dnes sme pre čitateľov vybrali zaujímavý článok na portáli www.diva.aktuality.sk.

Nikdy neprestávaj snívať. Katarína je dôkazom, že všetko je možné. Jediným limitom si ty sám…

Mnohí o nej ešte nepočuli, ale životný príbeh Kataríny Van Derhamsa je inšpirujúci. Pred rokmi sa rozhodla, že si ide plniť svoje sny za veľkú mláku a dosiahla všetko, čo si kedy vysnívala.

Začala úplne od nuly, no dnes žije nadštandardný život. Živí sa ako herečka, modelka, žije v luxuse, splnila si aj svoje mejkap artistické sny a aktuálne vlastní firmu digitálnych médií.

Pozná sa s mnohými celebritami, objavila sa v seriáloch ako Monk alebo CSI, ale aj v hite Cellular. A to pritom začínala ako takmer každý Slovák v zahraničí – upratovaním domov a inými službami.

„Vždy som mala na Slovensku pocit, že som iná ako ostatní. Videla som americký spôsob života a vtedy som pocítila, že do ich sveta zapadnem viac.“

Aká bola cesta za úspechom, a čo všetko musela obetovať, aby bola tam, kde je dnes? Spýtali sme sa na jej životný príbeh a rady, ako dosiahnuť úspech a šťastie.

Čo bolo vašim snom od detstva? Čím ste chceli byť?

Ako dieťa som chcela byť popovou speváčkou a tanečnicou. Vyrastala som v 80-tych a 90-tych rokoch, kedy MTV a ďalšie hudobné stanice zaplavili svet a pre mňa sa stali úplnou závislosťou.

Aký je váš životný príbeh, rozpoviete nám ho od začiatku až po dnes?

Neviem, ako by som ten môj dlhý príbeh zhrnula do jedného paragrafu. Je to na knihu, ale v nejakej tej skratke. Tam, kde som dnes, som sa dostala ťažkou prácou na samej sebe a vytrvalosťou. Na Slovensku som vyrastala skromne, ale za to v láske. Škola ma vždy bavila, chodila som na textilnú priemyslovku v Ružomberku a neskôr som 4 roky robila pre jednu firmu pri Žiline.

Keď som mala 22 rokov, rozhodla som sa odísť do USA, kde som sa popri práci neprestala vzdelávať. V Kalifornii som musela začať od nuly, ale nevadilo mi to, lebo do prostredia som zapadla. Aj keď som to mala dlhé roky ťažké, moc ma to tam vždy bavilo.

Prešla som si tými typickými prácami, ktoré v USA robia emigranti od nás. Všetko cez upratovanie domov, roznášanie letákov, predávania zmrzliny, čašníčku atď. Postupne som sa dostala k modelingu, herectvu, mejkapu a dnes vlastním firmu na digitálne média a stále si zahrám v nejakom projekte.

Pamätáte si, kedy prišlo to rozhodnutie, že chcete ísť žiť do USA? 

V 1998 roku firma, pre ktorú som robila začala krachovať a ja som vedela, že o pár mesiacov ostanem bez práce. Nevedela som si vôbec predstaviť, kde by som si novú prácu hľadala, a čo by som chcela robiť. Rozhodla som sa ísť do USA a nájsť inšpiráciu pravé tam.

Katarina Van Derham

Celý článok a jeho pokračovanie si môžete prečítať TU.

Zdroja: diva.aktuality.sk, foto: Instagram katarinavanderham

ZANECHAŤ ODPOVEĎ