ŽILINA: V piatok herec Latinák „pokrstí“ knihu výtvarníkovi Krakovskému

0
488

POZVÁNKA NA UVÍTANIE DO ŽIVOTA MONOGRAFIE JOZEF KRAKOVSKÝ

Autori publikácie JOZEF KRAKOVSKÝ srdečne pozývajú na jej uvedenie do života, ktoré sa uskutoční v piatok 10. júla. 2020 o 17.00 hod. v kaviarni Quadro cafe v Auparku v Žiline (prízemie, vchod od Domu odborov).

Patrik Groma: „Krstným otcom“ publikácie sa stane jeden z najlepších slovenských hercov Lukáš Latinák. Pripravený je i krátky hudobný program a samozrejme, nebude chýbať ani autogramiáda výtvarníka. Pevne verím, že príde čo najviac ľudí a kúpou knihy podporia Jožka. Všetci sú srdečne pozvaní, vstup je voľný.“

Na nádhernej publikácii sa podieľalo 22 slovenských osobností, rodinných príslušníkov a priateľov Jozefa Krakovského – Patrik Groma, Štefan Belohorec, Veronika Cvinčeková, Pavel Choma, Marta Hučková – Kocianová, Ivan Kelly Köhler, Jozef Krakovský, Rastislav Krakovský, Roman Krakovský, Katarína Kvašňovská, Juraj Málik, Pavol Muška, Vladimír Špinner, Ján Štofko, Jaroslav Uhel, Ľudovít Kupkovič, Janka Gelatíková, Emily Balážová, Dana Doricová, Patrik Martaus, Lucia Mikulovská a Rastislav Paluš.

Doplňujúce informácie: patrik.groma@azet.sk, 0903 846 800, Facebook Paťo Groma.

O knihe:
JOZEF KRAKOVSKÝ – monografia akademického maliara s nezvyčajnou mierou talentu nielen v rokoch zrelosti, ale i v čase organizovaného zabúdania. Jozef Krakovský (nar. 1948) nikdy nebol verný jednej téme, námetu. Jeho prístup k výtvarnej tvorbe je vždy charakteristický pre jeho určitú epochu, ktorá trvá niekedy aj veľmi krátky čas. Potom maliarove odrazy sveta v dielach prechádzajú turbolentne rôznymi výtvarnými štýlmi, ktoré paradoxne prinášajú akúsi rovnováhu. Veľmi silný „prízvuk“ obrazov tvorí farba, ktorá odzrkadľuje maliarov vnútorný svet, podobne ako u jeho veľkých vzorov Vincenta Willema van Gogha a Jacksona Pollocka. Jozef Krakovský neustále hľadal, tvoril. Niekedy zašiel do slepej uličky, ale vždy našiel silu a vrátil sa späť. Jeho diela zachytávajú všehochuť výtvarného umenia 19. až 21. storočia nielen u nás doma, ale podnety nachádzal i vo francúzskych a holandských výtvarných prúdoch (citované z monografie Jozef Krakovský).

„Krstným otcom“ publikácie Jozef Krakovský sa stane jeden z najlepších slovenských hercov Lukáš Latinák.

Peter Mikloš, zdroj a foto: TS Patrik Groma

ZANECHAŤ ODPOVEĎ