KORONAVÍRUS: Z Čadce sa rozšíril koronavírus do Žiliny

0
1702
Ilustračné foto.
Pribudlo 23 nových prípadov COVID-19, najviac na Kysuciach!

KĹZAVÝ MEDIÁN: Hodnota kĺzavého mediánu stúpla na 10. Pri uvoľňovaní opatrení ovplyvňovalo závery verejných zdravotníkov a epidemiológov práve toto číslo. Nie je vylúčené, že zohrá úlohu aj pri prípadnom opätovnom zavádzaní niektorých opatrení.

Za uplynulý deň pribudlo na Slovensku 23 pozitívne testovaných pacientov na nový koronavírus. V stredu 24. 6. 2020 sa urobilo 936 vyšetrení na COVID-19.

„Jedenásť pozitívne testovaných ľudí je z okresu Čadca, traja z bratislavského okresu, dvaja ľudia sú z okresu Spišská Nová Ves, dvaja z okresu Humenné, jeden pozitívne testovaný človek bol v okresoch Medzilaborce, Svidník, Topoľčany, Bánovce nad Bebravou a Košice,“ uviedol minister zdravotníctva SR Marek Krajčí a dodáva:

„Čo sa týka 11 pozitívne testovaných prípadov z Čadce, ide o aktívnu prácu regionálnych hygienikov, dohľadávanie kontaktov aj predtým pozitívne testovaných ľudí v tomto regióne. Touto cestou ďakujem pracovníkom regionálnemu úradu verejného zdravotníctva za ich zodpovedný prístup a nasadenie.“

V Základnej škole M. R. Štefánika v Čadci je pre koronavírus prerušené vyučovanie až do 30. júna 2020. Veci, ktoré žiaci nechali v škole, si budú môcť prevziať až v septembri po nástupe do školy.  Vysvedčenia im učitelia tiež odovzdajú tiež v septembri.

Peter Mikloš, zdroj a foto: MZ SR

ZANECHAŤ ODPOVEĎ