ŽILINA: Padlo trestné oznámenie kvôli výmene mestského majetku! Radnica bude mať čo vysvetľovať

0
2335
Mestský poslanec Peter Cibulka podal na Generálnej prokuratúre trestné oznámenie v súvislosti s veľkým majetkovým vysporiadaním medzi mestom Žilina a firmami miestneho podnikateľa Georgea Trabelssieho.
Trestné oznámenie podal mestský poslanec v súvislosti s veľkým majetkovým vysporiadaním medzi mestom Žilina a podnikateľom Trabelssiem, ktoré v meste vyvolalo negatívne ohlasy a urputne ho presadzoval primátor Fiabáne.
 
Žilinský mestský poslanec Peter Cibulka (nezávislý) podal na Generálnej prokuratúre SR trestné oznámenie v súvislosti s veľkým majetkovým vysporiadaním medzi mestom Žilina a firmami miestneho podnikateľa Georgea Trabelssieho.Trestné oznámenie podal na neznámeho páchateľa pre podozrenie zo spáchania podvodu a porušovania povinností pri správe cudzieho majetku.

Z plánovanej mnohomiliónovej výmeny majetku, ktorá sa týka viacerých nehnuteľností v Žiline, Cibulka upozorňuje na pozemok na Karpatskej ulici s rozlohou viac ako 15-tisíc metrov štvorcových.

Poslancovi sa nepozdáva, ako Žilina plánuje od Trabelssieho tento pozemok získať. Kým mesto Trabelssiemu pozemok pred rokmi predalo za jednu korunu, teraz ho má mesto získať späť za milióny eur.

„Mám podozrenie, že došlo k nezákonným praktikám na úkor občanov a ich majetku. Ide tu o veľkých majetkový rozsah a úzko to súvisí s ďalšími vážnymi kauzami v meste. Ako občan a poslanec chcem natrvalo zastaviť podobné praktiky a začať novú éru skutočného rozvoja Žiliny,“ zdôvodňuje Cibulka podanie trestného oznámenia.

Veľké plány

„Veríme, že orgány činné v trestnom konaní dajú odpoveď na to, či v minulosti došlo k spáchaniu trestného činu. Ak bude trestné oznámenie kvalifikované aspoň do tej miery, že orgány činné v trestnom konaní budú požadovať od mesta súčinnosť, mesto bude plne spolupracovať za účelom úplného objasnenia veci,“ uviedol hovorca Žiliny Vladimír Miškovčík.

Ivana Strelcová, hovorkyňa Trabelssieho spoločností, v skratke uviedla, že o žiadnom trestnom oznámení zatiaľ nevedia. Vyjadrovať sa k nemu preto nebudú, pretože by to bolo prvoplánové. Podľa našich informácií plánuje George Trabelssie na túto tému v blízkom čase zvolať stretnutie s novinármi.

Trabelssieho strana získala rozľahlý žilinský pozemok na Karpatskej v roku 2009 za jedinú korunu. Podľa pôvodného plánu mal podnikateľ na jeho území vybudovať športový areál, ktorý mestu chýbal.

Trabelssieho firme Šport Park dokonca mesto na tento účel odkleplo štedrú dotáciu. Po dobu dvadsiatich rokov mala firma každoročne dostávať 830-tisíc eur. Po výstavbe centra a uplynutí doby malo športové centrum prejsť do vlastníctva mesta.

Nakoniec bolo ale všetko inak. George Trabelssie síce začal budovať športový areál, no nikdy ho nedokončil. Ani mesto mu nakoniec žiadnu dotáciu nevyplatilo. Výsledkom bola nenaplnená zmluva o dotácii a nedokončený skelet športového areálu, ktorý v Žiline chátra už približne 10 rokov.

Mesto teraz tvrdí, že Trabelssie nepokračoval vo výstavbe haly na Karpatskej z dôvodu, že mu mesto neposkytlo záruku pre bankový úver, resp. leasing tak, ako sľúbilo v minulosti.

Zdroj: www.aktuality.sk, foto: Jozef Feiler, Peter Cibulka

ZANECHAŤ ODPOVEĎ