VRÚTKY: Všetci piati pacienti po útoku sú v stabilizovanom stave

0
166
Na zemi zostal mŕtvy páchateľ, ktorého zastrelila polícia.

Pri útoku v škole vo Vrútkach prišli o život dvaja ľudia, medzi zranenými sú aj maloletí.

Zdravotný stav piatich pacientov Univerzitnej nemocnice Martin (UNM), ktorých hospitalizovali po štvrtkovom incidente v Spojenej škole vo Vrútkach, je stabilizovaný, informovala o tom dnes hovorkyňa UNM Katarína Kapustová.

Štyria pacienti sa podľa nej podrobili operačnému zákroku. „Dvaja policajti mali strelné zranenia nôh a mali v podstate najľahšie zranenia. Aktuálne majú antibiotickú liečbu a predpokladáme, že budú hospitalizovaní niekoľko dní. Následne ich bude čakať rehabilitácia,“ uviedla hovorkyňa nemocnice.

„Najťažšie zranenia mali učiteľka a chlapec, ktorý je žiakom školy – bodné poranenia hrudníka aj brucha. Podstúpili vážne operačné zákroky a sú obidvaja hospitalizovaní na ARO. Pani učiteľka na oddelení pre dospelých, chlapec na Klinike detskej anestéziológie a intenzívnej medicíny. Na JIS Kliniky detí a dorastu je dievčatko, ktoré malo bodné poranenia hrudníka a absolvovalo operáciu,“ dodala Kapustová.

Pri incidente v škole vo Vrútkach prišli o život dvaja ľudia, medzi zranenými sú aj deti.

Bývalý žiak mal vojsť do školy, kde rozbil sklenenú výplň. Následne mu podľa prezidenta Policajného zboru Milana Lučanského kládol odpor zástupca riaditeľa školy, ktorého útočník smrteľne zranil. Muž potom vbehol do najbližšej triedy a napadol učiteľku a dve deti. Útočníka prenasledoval z miesta činu školník, ktorý sa ho pokúsil zadržať napriek tomu, že bol sám zranený. Útočníka následne zastrelila polícia.

Peter Mikloš, zdroj a foto: UNM Martin, TASR, agen.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ