ORAVA: Colníci zabránili možnému podvodu

0
640
Colníci kontrolovali nádrže áut. (Zdroj: Colný úrad Žilina) Čítajte viac: https://myorava.sme.sk/c/20651926/colnici-Colníci zabránili možnému podvodu. (foto: colný úrad)

Cisternu s viac ako 31 000 litrami údajne minerálneho oleja zadržali na Orave poľskému vodičovi príslušníci finančnej správy z Colného úradu (CÚ) Žilina. Pomocou prístroja na identifikáciu látok zistili, že sa v nej namiesto mazacieho oleja nachádza nafta. Únik na spotrebnej dani vyčíslili na vyše 12.000 eur, informovala o tom hovorkyňa CÚ Žilina Božena Chríbiková.

Ťahač s cisternou, ktorý prichádzal z Poľska, zastavili na Orave počas colnej kontroly. „Podľa dokladov aj vyjadrenia vodiča mal prepravovať mazací olej. Po tom, ako vodič otvoril jednu z nádrží cisternového vozidla, sa hliadke naskytol pohľad na tekutinu, ktorá sa podľa modrozelenej farby a zápachu podobala nafte,“ uviedla hovorkyňa.

Hliadka finančnej správy odobrala z komôr cisterny vzorky a urobila predbežnú analýzu pomocou spektrometra. Ten podľa hovorkyne vo všetkých prípadoch ukázal zhodu s motorovou naftou. Pohonné látky skončili v sklade zadržaného tovaru. „Ak aj odborná expertíza potvrdí, že ide o naftu, prepadne v prospech štátu a prepravcu neminie pokuta,“ dodala Chríbiková.

Peter Mikloš, zdroj: Colného úradu Žilina, TASR

ZANECHAŤ ODPOVEĎ