ŽILINA: Mesto začalo vyberať zvýšené dane. Z ich výškou sú ľudia nespokojní

0
1846
Výšku miestnych daní v Žiline nové vedenie mesta extrémne zvýšilo. Zdroj: anc

v mesiaci máj bude Mestský úrad v Žiline doručovať rozhodnutia o vyrubení miestnych daní a poplatku. Samospráva odporúča, aby si Žilinčania kvôli sprísneným preventívnym opatreniam v súvislosti s novým koronavírusom prevzali zásielku osobne od zamestnancov úradu, ktorí im ju doručia až domov. 

Vzhľadom na aktuálnu situáciu a v záujme ochrany zdravia bude pri doručovaní venovaná maximálna pozornosť dodržiavaniu hygienických opatrení. Zamestnanci budú vybavení osobnými ochrannými pomôckami. Pri prevzatí zásielky sa občanom odporúča používať ochranné rúško na tvár a pri podpise vlastné pero. 

V Žiline sa začína s doručovaním rozhodnutí o vyrubení dane a poplatku. V decembri minulého roka radnica drasticky zvýšila dane – občanom o 150% a podnikateľom o 25%. Počas pandémie môžu byť vysoké dane pre mnohých likvidačné.

Radnica zároveň vyzýva občanov, aby pri úhradách v maximálnej možnej miere využívali bezhotovostnú formu platenia, prevodom na účet mesta, ktorý je uvedený v rozhodnutí spolu s QR kódom. Platba v pokladnici mestského úradu alebo na pošte sa z hygienických dôvodov v tomto čase neodporúča.

V súvislosti s distribúciou rozhodnutí žiada občanov o zhovievavosť a ústretovosť v snahe predísť prípadným nedorozumeniam.

Peter Mikloš, zdroj: mesto Žilina

ZANECHAŤ ODPOVEĎ