ŽILINSKÝ KRAJ: Minulý týždeň 39 vodičov bolo pod vplyvom alkoholu

0
1010
Dopravná nehoda zapríčinená opitým vodičom (foto ilustračné, zdroj: https://unsplash.com/@matthew_t_rader).

Polícia apeluje na vodičov, aby jazdou pod vplyvom alkoholu neohrozovali svoj život a životy ostatných účastníkov cestnej premávky.

Polícia zaevidovala v uplynulom týždni na cestách v Žilinskom kraji 39 vodičov pod vplyvom alkoholu, informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline Jana Balogová.

Doplnila, že z celkového počtu vodičov motorových vozidiel 16 nafúkalo nad jedno promile, u ôsmich vodičov zistili požitie alkoholických nápojov pod jedno promile a jeden vodič sa odmietol podrobiť dychovej skúške. „Piati vodiči motorových vozidiel spôsobili pod vplyvom alkoholu dopravné nehody. Kontrolám sa nevyhli ani cyklisti, až u deviatich bola dychová skúška pozitívna,“ uviedla Balogová.

V piatok (24. 4.) havaroval v Oravskom Veselom v okrese Námestovo 26-ročný vodič Škody Octavia, ktorému policajti pri dychovej skúške namerali 1,20 miligramu na liter alkoholu v dychu (2,50 promile). V ten istý deň havaroval v Zákopčí v okrese Čadca 24-ročný vodič Suzuki Vitara. Pri dychovej skúške mu policajti namerali 1,09 miligramu na liter alkoholu v dychu (2,27 promile), doplnila krajská policajná hovorkyňa.

V sobotu (25. 4.) v nočných hodinách zastavila policajná hliadka v Strečne v okrese Žilina 32-ročného muža na motocykli Babetta bez evidenčného čísla. „Pri dychovej skúške mu policajti namerali 0,79 mg/l alkoholu v dychu (1,65 promile),“ dodala Balogová.

„Vodiči čelia obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Polícia upozorňuje, že vodičovi pod vplyvom alkoholu môže zaistiť vozidlo a navrhnúť jeho prepadnutie,“ podotkla krajská policajná hovorkyňa.

Polícia apeluje na vodičov, aby jazdou pod vplyvom alkoholu neohrozovali svoj život a životy ostatných účastníkov cestnej premávky. „Nielen z dôvodu, že sa dopustia priestupku alebo trestného činu. Ale najmä preto, že následky dopravných nehôd zavinených práve vodičmi pod vplyvom alkoholu bývajú v mnohých prípadoch tragické,“ upozornila Balogová.

Zdroj: TASR, foto: Matthew T Rader

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ