MARTIN: Pozitívne prípady ochorenia COVID–19

0
1220
Ilustračná snímka (foto: FB HaZZ).

Koronavírus sa včera potvrdil u 25 klientov a 11 členov personálu martinského Domova sociálnych služieb (DSS) Dom svätého Martina.

„Na základe dnešných výsledkov zasadala bezpečnostná rada okresu spolu s Krízovým štábom mesta Martin za účasti zástupcov Univerzitnej nemocnice Martin a Odboru zdravotníctva Žilinského samosprávneho kraja. Z celkového počtu 27 testovaných klientov v Dome svätého Martina u dvoch pacientov nákaza k dnešnému dňu nebola potvrdená. Šesť klientov, u ktorých boli prítomné klinické známky infekcie, bude prevezených do Univerzitnej nemocnice Martin,“ uviedla hovorkyňa mesta Martin Zuzana Kalmanová.

Ako dodala, areál DSS Dom sv. Martina je momentálne uzatvorený, stráži ho martinská mestská polícia. Okrem pacientov boli otestovaní aj všetci zamestnanci, z ktorých bolo negatívnych päť. Zamestnanci aj naďalej zostali v karanténe v rámci zariadenia alebo v internátoch.

„Bezpečnostná rada preverila, či je v zariadení dostatok ochranných prostriedkov a zároveň zabezpečila doplnenie zo štátnych hmotných rezerv. Rada je pripravená okamžite prijať opatrenia v prípade, že si to situácia vyžiada, vrátane opatrovateľskej a zdravotnej starostlivosti,“ doplnila hovorkyňa.

V Centre sociálnej starostlivosti v mestskej časti Ľadoveň, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja, bolo v sobotu otestovaných 100 klientov a 67 členov personálu. Výsledky budú známe v najbližších dňoch.

V Martine potvrdili v uplynulých dňoch tri prípady ochorenia Covid–19 v Centre sociálnych služieb v mestskej časti Ľadoveň a Dome svätého Martina v mestskej časti Jahodníky. Bezpečnostná rada okresu Martin a Krízový štáb mesta Martin prijali opatrenia, ktorých cieľom je situáciu riešiť rýchlo a efektívne. Oba domovy sú v karanténe.

Peter Milkoš, Zdroj: mesto Martin, Pravda, foto: FB HaZZ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ