ČADCA: Tragická nehoda s kamiónom, vodič zahynul

0
87
Havarovaný kamión.

Včera po zrážke s kamiónom na ceste I/11 za tunelom Horelica v smere z Čadce do Žiliny zahynul v skorých ranných hodinách vodič osobného auta Škoda Scala, informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Žiline Jana Balogová.

Podľa hovorkyne prešiel vodič osobného auta z doposiaľ nezistených príčin do protismeru, narazil do kamióna a po náraze auto začalo horieť.

Na mieste nehody zasahovali hasiči z Hasičskej stanice v Čadci. „Hasiči uhasili požiar vysokým tlakom vody, po zdokumentovaní dopravnej nehody políciou vyslobodili zakliesnenú usmrtenú osobu pomocou hydraulického zariadenia z osobného auta. Nákladné auto zabezpečili proti vzniku požiaru a odstránili uniknuté prevádzkové kvapaliny pomocou sorbentu. Hasiči zasahovali s autonómnymi dýchacími prístrojmi,“ uviedol Michal Kypus z Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (KR HaZZ) v Žiline.

Balogová doplnila, že v pravotočivej zákrute zbadal 34-ročný vodič kamióna protiidúce vozidlo Škoda Scala, ktorému sa nestihol vyhnúť. „Došlo k zrážke, po ktorej osobné auto začalo horieť. Vodič zostal zakliesnený v aute a napriek okamžitej snahe záchranných zložiek sa ho nepodarilo zachrániť. Požitie alkoholických nápojov u vodiča kamiónu polícia nezistila. U vodiča osobného auta bude vykonaná súdna pitva. Polícia zároveň vykonáva úkony smerujúce k zisteniu totožnosti mŕtveho vodiča. Poverený príslušník začal trestné stíhanie vo veci usmrtenia. Okolnosti dopravnej nehody sú predmetom vyšetrovania,“ dodala krajská policajná hovorkyňa.

Zdroj: KR PZ Žilina (foto), KR HaZZ Žilina, TASR

ZANECHAŤ ODPOVEĎ