Žilina zarobí na prestupe Boženíka 5 miliónov, mohla však aj viac

0
285
Róbert Boženík.

O prestupe 20-ročného žilinského odchovanca Róberta Boženíka sa hovorilo už od decembra minulého roka. Transfer sa napokon podarilo uzavrieť až niekoľko dní pred koncom prestupového obdobia.

Hoci sa pôvodne najviac hovorilo o angažmánoch v ruskom CSKA Moskva, talianskom FC Janov či nemeckom druholigovom klube Hamburger SV, na „legionárske chodníčky” sa však napokon vydal smerom do Holandska, kde o jeho služby prejavil záujem Feyenoord Rotterdam, pätnásťnásobný holandský majster.

Podľa dostupných informácií môžu byť relatívne spokojní aj pod Dubňom, keďže do klubovej pokladnice MŠK pritečie za Róberta Boženíka zhruba 5 miliónov eur. Malo by ísť teda po Lászlóvi Bénesovi (5,5 mil. eur) o druhý najdrahší žilinský prestup.

„Šošoni” by však boli podstatne spokojnejší, ak by sa podarilo zrealizovať prestup do CSKA Moskva, ku ktorému sa schyľovalo v decembri. Po tom, čo sa Róbert Boženík dohodol na zastupovaní s agentom Martinom Petrášom, však transfer padol. Rusi pritom údajne ponúkali za mladého útočníka až 8 miliónov, teda o 3 milióny viac ako Feyenoord Rotterdam.

Zdroj: aktuality.sk
Foto: TASR – Martin Baumann

ZANECHAŤ ODPOVEĎ