Aktuálna dopravná situácia – cesta I/18 na Ulici Košická v Žiline

0
247
Štrajk autodopravcov ochromil dopravu aj v Žiline.

Únia autodopravcov Slovenska ohlásila na dnes 10. januára štrajk spojený s blokáciou dôležitých cestných úsekoch na vybraných miestach v rámci Slovenskej republiky. Jedným z nich je aj cesta I/18 na ulici Košická v Žiline (v obidvoch smeroch) za križovatkou s ulicou sv. Cyrila a Metoda (zjazdná rampa z ulice sv. Cyrila a Metoda zo sídliska Vlčince v smere na Martin). Cesta, ktorá je jedným z najfrekventovanejších dopravných úsekov v krajskom meste, bude podľa avíza autodopravcov neprejazdná do 20.00 hodiny.

Usmerňovanie a riadenie dopravy na uvedenom cestnom úseku je výlučne v kompetencii Polície Slovenskej republiky. Dopravnú situáciu v meste však monitorujeme. Podľa aktuálnych (10.1., 11.00 hod) informácií od Mestskej polície v Žiline blokácia zatiaľ nespôsobuje v meste výraznejšie dopravné obmedzenia a komplikácie. Tie sa očakávajú v popoludňajších a podvečerných hodinách.

Zároveň oznamujeme, že dnes 10. januára v čase okolo poludnia je v Žiline plánovaný prejazd nadrozmerného demolačného stroja na trase z Prešova do Českej republiky. Konvoj so sprievodom pozostáva zo štyroch vozidiel, pričom najdlhšie vozidlo má dĺžku až 30,28 metrov, šírku 4,3 metre, výšku 4,5 metrov a hmotnosť až 120 ton.

Vzhľadom na dopravnú situáciu v meste žiadame vodičov, aby zvýšili pozornosť, jazdili opatrne a vybrali si alternatívne trasy na prejazd. Blokovanú cestu polícia odporúča osobnej doprave a autobusom obchádzať po ceste III/2084 – ulica Pri celulózke.

Zdroj a foto: Vladimír Miškovčík, hovorca mesta Žilina

ZANECHAŤ ODPOVEĎ