Polícia obvinila desať osôb v súvislosti s bitkou vo Važci

0
509
Bitkári vo Važci.

Skutok sa stal v stredu 11. decembra, keď malé dievča mali obťažovať jej rovesníci z osady. Dievča zavolalo svoju mamu, ktorá prišla na miesto činu spoločne s manželom. Matka chcela jedného z chlapcov zadržať, no vyšmykol sa jej a po páde na zem si udrel hlavu. Z „opačného tábora“ prišli obyvatelia osady, ktorí napadli otca a jeho brata, ktorý taktiež prišiel na miesto. Obeťou fyzického útoku sa stala aj matka dievčaťa. Agresori sa mali svojim obetiam vyhrážať zabitím. Na miesto prišli záchranári, ktorí ošetrili dvoch mužov (bratov) a chlapca z osady. Jeden z mužov sa bude liečiť viac ako sedem dní.

Policajti začali konať ihneď po príchode na miesto. Je nutné si uvedomiť, že policajná práca prináša v rôznych častiach Slovenskej republiky špecifiká s ohľadom na miesto spáchania skutku, podozrivé osoby a charakter okolia. Prvoradou úlohou policajtov bolo identifikovať osoby, ktoré hasiča napadli. Netreba asi zvlášť písať, že na mieste činu sa po príchode polície nachádzalo niekoľko desiatok ľudí. Policajný vyšetrovateľ a operatívni pracovníci museli spárovať podozrivé osoby – na základe videa hľadali v osade osoby, ktoré to naozaj spáchali a to tak, aby svojou činnosťou tieto osoby nevarovali a tie by utiekli preč, alebo sa začali schovávať. Policajná práca nie je o nakrúcaní CSI Miami, ale závisí od množstva okolností.

Výsledkom snahy tímu policajtov je 8 obvinených mužov vo veku od 19 do 45 rokov z prečinu výtržníctva v súbehu s prečinom ublíženia na zdraví spáchaných formou spolupáchateľstva a dve obvinené ženy vo veku 26 a 51 rokov z prečinu nebezpečného vyhrážania spáchaného formou spolupáchateľstva. Na troch obvinených mužov vzhľadom na kriminálnu minulosť spracoval podnet na návrh na vzatie do väzby.

Rešpekt patrí tímu policajtov z Obvodného oddelenia PZ v Liptovskom Hrádku a PMJ Žilina, 3. čata z Liptovského Mikuláša.

Peter Mikloš, Zdroj: PZ SR

ZANECHAŤ ODPOVEĎ