Na žilinskom sídlisku Vlčince sa konal 3. ročník erbových slávností

0
736
O erbové slávnosti mestskej časti Vlčince bol veľký záujem

Vlastným erbom sa občania mestských častí vracajú k histórii svojej obce či miesta, kde žijú. Po predchádzajúcich úspešných ročníkoch erbových slávností sa už tretí ročník konal v nedeľu 20. októbra 2019 v spoločenskej sále pod kostolom na sídlisku Vlčince. Už tradične sa účastníci podujatia veselo zabávali. K tomu im s radosťou sebe vlastnou prispeli deti folklórneho súboru Cipovička, za nimi nezaostávali ani ostatní účinkujúci – Žilinské babenky, deti z CVČ Kuzmányho ul., ZŠ Martinská, ZŠ s MŠ sv. Gorazda a ZŠ Karpatská. Samozrejme, k dispozícii boli aj farbičky na tvár, čo deťúrence tiež s radosťou využili. Všetci prítomní si pochutili na štedrom občerstvení.

Janka Filipová: „Sme veľmi radi,  že sme sa opäť mohli stretnúť na erbových slávnostiach, pretože veľmi záleží na tom, aby sme budovali aj priateľské vzťahy a vytvárali prostredie, v ktorom chceme žiť a tráviť voľný čas.“

Patrik Groma: „Erbové slávnosti hodnotím ako veľmi vydarené, čo potvrdili aj dve stovky spokojných tvári. Na našom sídlisku máme veľmi šikovné a talentované detičky, vzorných a obetavých pedagógov a nestarnúcich seniorov. Veľmi sa z toho teším.“

Všetkým, ktorí prispeli ku krásne strávenému nedeľnému popoludniu organizátori – poslanci MsZ v Žiline Patrik Groma a Janka Filipová, poďakovali. Tých prišiel podporiť aj poslanec Ondrej Šoška.

Poďakovanie za finančnú a materiálnu podporu a ochotu: mesto Žilina, poslanci MČ Vlčince, Krajské centrum nepočujúcich ANEPS Žilina, Rímskokatolická farnosť Žilina-Vlčince, ALL MEDIA, NOBIS PROSPERE, LIBEX, Helena Cvachová, Jaroslav Dikant, Eva Lajčiaková, Ľuboš Majer, Antónia Gromová, Lenka Gromová, Patrik Martaus, Katarína Králiková, Janka Alexandra Veselá, Eva Dobšoviš Mjartan, Eva Smolková, Beáta Veselská, Jozef Englárt.

 

Poslanci MsZ v Žiline – zľava Ondrej Šoška, Janka Filipová, Patrik Groma.
Vystúpenie detí.
Vystúpenie detí.
Vystúpenie detského FS Cipovička.

 

Zdroj a foto: TS Patrik Groma

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ