Európsky týždeň mobility v Žiline predstaví alternatívne formy dopravy

0
1502
Európsky týždeň mobility 2017
Európsky týždeň mobility 2017

Tlačová správa

Žilina 18. 9. 2017 – Európsky týždeň mobility zavíta opäť po roku aj do Žiliny. V piatok 22. septembra je na Námestí Andreja Hlinku pre verejnosť pripravený bohatý program zameraný na potrebu znižovania emisného zaťaženia v meste. Téma EURÓPSKEHO TÝŽDŇA MOBILITY 2017 je „Čistá, zdieľaná a inteligentná mobilita“.

   V nadväznosti na túto tému pripravilo mesto Žilina pre návštevníkov prezentáciu elektromobilov rôznych značiek či predstavenie zámeru mesta zriadiť systém na zdieľanie verejných bicyklov. Pri tejto príležitosti si bude môcť verejnosť vyskúšať jazdu požičaným bicyklom či jazdu v elektromobile. Súčasťou celého podujatia sú aj zaujímavé aktivity pre najmenších.
   Európsky týždeň mobility (ETM) sa koná každý rok od 16. do 22. septembra s cieľom povzbudiť samosprávy, aby zaviedli a podporovali opatrenia udržateľnej mestskej mobility, aby vyzvali svojich obyvateľov využívať pre prepravu multimodálnu dopravu (pešia preprava, cyklistická či hromadná doprava) – alternatívy k individuálnej automobilovej doprave s vysokou emisnou produkciou. Mesto Žilina sa do tohto podujatia zapojí už po štvrtýkrát.


PhDr. Pavol Čorba, hovorca mesta

ZANECHAŤ ODPOVEĎ