Vlci zostavujú káder na novú sezónu: zisk bronzu je obrovským záväzkom

0
751
Famózny Tomáš Tomek v bránke a ľavý obranca Daniel Brejčák odvádzali kvalitné výkony počas celej sezóny.

Hokejisti MsHK DOXXbet Žilina dosiahli v novodobej histórii klubu druhý najväčší úspech v nedávno skončenej sezóne. Ziskom bronzových medailí potvrdili, že sú na správnej ceste k dlhodobým úspechom ľadového hokeja v metropole severného Slovenska.

   Čas nezastavíš. Nová sezóna sa začne až v septembri, no klubové vedenie má už v týchto chvíľach plné ruky práce. Pri zostavovaní kádra sa musí poobzerať po vhodných kandidátoch na nové posty. „Je prirodzené, že po treťom mieste je o našich hráčov záujem aj v iných kluboch. Práve doťahujeme posledné detaily ohľadom novej trénerskej dvojice a potom predstavíme aj hráčov, ktorí s nami už zmluvy na novú sezónu podpísali,“ vyjadril sa športový riaditeľ Imre Valášek na margo najväčšej novinky v kabíne Vlkov, ktorou je odchod trénera Milana Jančušku do Košíc.
   Pri skladaní kádra stavili žilinskí funkcio­nári na osvedčený ťah. „Máme v pláne udržať aspoň 70 percent hráčov z minulej sezóny,“ dodal Valášek a pridal aj informáciu, ktorá fanúšikov najviac zaujíma. Čo s kapitánom Marekom Hovorkom? „Sme v kontakte, odcestoval na dovolenku a potom si spolu sadneme. Z našej strany je veľký záujem o jeho služby, no určite nie sme jediní. To musia pochopiť aj fanúšikovia.“ Vedenie chce ako aj v ostatných sezónach zapracovať do tímu vlastných odchovancov. „Šancu dostanú, bude na nich, ako ju využijú,“ zakončil Imre Valášek. -MsHK-, foto: archív MsHK

Žilinčan Jakub Drábek dohral sezónu v Michalovciach.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ