Dobrovoľníkov neodradil ani aprílový dážď

0
1546
Dobrovoľníci si pred začiatkom práce rozdelili úlohy.

Pri príležitosti Dňa Zeme zorganizovalo mesto Žilina v spolupráci s občianskymi združeniami tradičné čistenie Lesoparku Chrasť. Chladné a premenlivé aprílové počasie neodradilo mnohých dobrovoľníkov, ktorí prišli a priložili ruku k dielu, aby táto najväčšia oddychová zóna v našom meste bola čoraz čistejšia. Viac ako 100 dobrovoľníkov vyzbieralo vyše 800 kg odpadu.

   Iniciatívy sa chopili primátor s viceprimátormi, viacerí mestskí poslanci, prednosta a zamestnanci MsÚ. Čistenia sa zúčastnili aj členovia združení GO SPACE, Nobis Prospere, Nie je nám to ľahostajné, ĽUDIA MESTU, členovia Atletickej Akadémie Žilina, Žilinského mládežníckeho parlamentu i tanečnej country skupiny Ruty Šuty, ako aj mladí hokejisti. Úrad poskytol účastníkom pracovné rukavice a vrecia na zber odpadu. Pre všetkých zúčastnených bolo pripravené drobné občerstvenie, za ktoré vyjadrujeme poďakovanie aj reštaurácii Smreková Koliba.
   „Úprimne sa chcem poďakovať všetkým dobrovoľníkom, ktorí sa čistenia zúčastnili. Vidieť, že im stav životného prostredia nie je ľahostajný. Svedčí o tom aj fakt, že vo svojom voľnom čase pomohli likvidovať neporiadok, ktorý narobili nezodpovední ľudia v tejto oddychovej zóne. Budem rád, ak sa aj v budúcnosti nájdu takí občania, ktorí sa zapoja do obdobných akcií pre čistotu v našom meste,“ poďakoval sa Igor Choma.
   Čistenie prírody sa pri príležitosti Dňa Zeme uskutočnilo aj v mestskej časti Bánová v okolí Rajčianky, ktoré zorganizovali s obyvateľmi miestni mestskí poslanci.


Patrik Martaus
Foto: B. Benikovská, P. Čorba

Spoločnými silami sa všetko ľahšie zvládne.
Práca išla od ruky.
Práca išla od ruky, aj keď počasie „šantilo“.
Na pamiatku po čistení lesoparku.
„Poklad“ z brehov Rajčianky.
Po práci dobre padlo občerstvenie (Bánová).

ZANECHAŤ ODPOVEĎ