Pri príležitosti Dňa Zeme vyčistili dobrovoľníci Lesopark Chrasť

0
1145
Na pamiatku po čistení Lesoparku 2017.

Tlačová správa mesta

Pri príležitosti Dňa Zeme organizovalo mesto Žilina už tradičné čistenie Lesoparku Chrasť. Chladné a premenlivé aprílové počasie neodradilo mnohých dobrovoľníkov, ktorí prišli a priložili ruku k dielu, aby táto najväčšia oddychová zóna v našom meste bola čoraz čistejšia. Vyzbieralo sa viac ako 800 kg odpadu.

   Napriek chladnému počasiu sa v sobotu 22. apríla v Lesoparku Chrasť konalo už tradičné jarné čistenie za účasti primátora Igora Chomu, ktorého sa zúčastnilo viac ako 100 dobrovoľníkov. Iniciatívy sa chopili aj viceprimátori Patrik Groma, Anton Trnovec a za mestský poslanecký zbor Ľudmila Chodelková, Iveta Martinková, Peter Cibulka, Ľubomír Bechný a Marián Zrník. S prednostom úradu Igorom Liškom sa zúčastnilo viac ako 15 zamestnancov mesta. Čistenia sa zúčastnili aj členovia združení GO SPACE, Nobis Prospere, členovia Atletickej Akadémie Žilina, Žilinského mládežníckeho parlamentu i členovia tanečnej country skupiny Ruty Šuty, ako aj mladí hokejisti. Úrad poskytol účastníkom pracovné rukavice a vrecia na zber odpadu. Pre všetkých zúčastnených bolo pripravené drobné občerstvenie.
   „Úprimne sa chcem poďakovať všetkým dobrovoľníkom, ktorí sa čistenia zúčastnili. Vidieť, že im stav životného prostredia nie je ľahostajný. Svedčí o tom aj fakt, že vo svojom voľnom čase pomohli likvidovať neporiadok, ktorý narobili nezodpovední ľudia v tejto oddychovej zóne. Budem rád, ak sa aj v budúcnosti nájdu takí občania, ktorí sa zapoja do obdobných akcií pre čistotu v našom meste,“ poďakoval sa Igor Choma.
   Čistenie prírody sa pri príležitosti Dňa Zeme uskutočnilo aj v mestskej časti Bánová v okolí Rajčianky. Túto akciu zorganizovali spolu s obyvateľmi Bánovej mestskí poslanci František Kosa a Branislav Delinčák.


PhDr. Pavol Čorba, hovorca mesta
Foto: archív mesta

Rozdelenie úloh.
Smelo do lesoparku.
Práca išla od ruky.
Pomohli aj mladí hokejisti.
Dobrovoľníkov neodradilo ani nepriaznivé počasie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ