Z veže by sme sa mohli pozerať už tento rok

0
1160

   Idea postaviť vyhliadkovú vežu na hrebeni kopca Dubeň nie je pre mnohých z nás novinkou. Prvotné plány postaviť vyhliadku pochádzajú už z roku 1995, ako však vieme, pôvodný zámer nebol zrealizovaný. Až v posledných rokoch začala táto myšlienka na pôde mesta opäť ožívať a v súčasnosti naberá reálnu podobu.
   V roku 2016 Oblastná organizácia cestovného ruchu Malá Fatra vyhlásila verejnú anonymnú architektonickú súťaž návrhov Vyhliadková veža na Dubni, do ktorej sa zapojilo viac ako 40 súťažiacich. Architekti a architektonické spoločnosti predkladali svoje návrhy, ktorými predstavovali riešenia vyhliadkovej veže na hrebeni kopca Dubeň. Aktuálne sa pripravuje projektová dokumentácia k víťaznému návrhu a všetky potrebné náležitosti, pričom by sa výstavba veže mala realizovať počas roka 2017.
   Pri tejto príležitosti mesto Žilina v spolupráci s Oblastnou organizáciou cestovného ruchu Malá Fatra pripravilo výstavu na tému Vyhliadková veža na Dubni. Občania si víťazné návrhy mohli prezrieť vo vestibule Mestského úradu Žilina do 19. apríla 2017.


PhDr. Pavol Čorba, hovorca mesta Žilina
Foto: archív mesta

ZANECHAŤ ODPOVEĎ