Krátke správy

0
934
Cesta bez návratu

Parašutista

Dňa 26. augusta 2016 o pol tretej poobede boli hasiči z hasičskej stanice v Žiline vyslaní na lúku v katastrálnom území obce Teplička nad Váhom k uviaznutej paraglajdistke na strome. Paraglajdistka bola zavesená na vrcholci asi 15 m vysokej borovice. Hasiči sa pomocou rebríka a lezeckej techniky dostali k paraglajdistke a zaistili ju lanom. Následne ju spustili dolu zo stromu a odovzdali posádke záchrannej zdravotnej služby.

Burianova veža

Všetkých, ktorí majú záujem nahliadnuť do Burianovej veže či do zákulisia mestského divadla a zároveň sa dozvedieť niečo viac o týchto dvoch významných historických budovách, srdečne pozývame na prehliadky pod názvom Z Burianky do divadla. Prehliadky sú určené nielen pre jednotlivcov a skupiny, ale i pre školy, je však potrebné vopred sa na ne prihlásiť v Turistickej informačnej kancelárii mesta Žilina, pretože počet miest je limitovaný.

Kontaktné údaje:
Turistická informačná kancelária
Nám. A. Hlinku 9, 010 01 Žilina
Tel:+421 907 845 567
e-mail: info@tikzilina.eu

Deň obetí holokaustu a rasového násilia

Pietnou spomienkou si verejnosť uctila obete holokaustu pri pamätníku Cesta bez návratu na Závodskej ceste v Žiline. Pamätník sa nachádza na mieste, kde bol od marca do októbra 1942 zriadený zberný tábor pre deportáciu židovských spoluobčanov z celého Slovenska do nemeckých nacistických koncentračných táborov. Hostia si pripomenuli aj život Arieho Kleina, ktorý bol iniciátorom myšlienky vybudovania pamätníka Cesta bez návratu a čestným občanom mesta Žilina. Spomienka sa konala 9. septembra.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ